הכר את מדד R שמגדיר את חספוס הרצפה

דירוג R, המכונה גם אינדקס נגד החלקה, הוא מדד לעמידות הרצפה כנגד החלקה. הוא נמצא בשימוש שנים רבות ומוכר כגורם חיוני בבחירת ציפוי הרצפה המתאים ליישומים שונים.

דירוג R נקבע על ידי ביצוע בדיקת עמידות להחלקה על משטח רצפה. הבדיקה מודדת את החיכוך בין נעל סטנדרטית עמידה להחלקה לבין משטח הרצפה בתנאים רטובים ויבשים כאחד. תוצאות הבדיקה משמשות לאחר מכן לחישוב דירוג R, שהוא ערך מספרי בין 1 ל-13. ככל שדירוג R גבוה יותר, כך משטח הרצפה נחשב לעמיד יותר להחלקה.

דירוג R הוצג לראשונה בגרמניה בשנות ה-50 ומוכר כיום כתקן בינלאומי. באירופה, דירוג R משמש כמדד העיקרי לעמידות בהחלקה, בעוד שבארצות הברית, מקדם החיכוך הסטטי (SCOF) נפוץ יותר. עם זאת, גם דירוג R וגם SCOF משמשים להחלפה ביישומים שונים ברחבי העולם.

במפעלי מזון ובמטבחים תעשייתיים, ציפוי עמיד להחלקה הוא חיוני למניעת החלקות ונפילות בסביבה רטובה. עם זאת, הרצפה חייבת להיות חלקה מספיק כדי להקל על עבודת הניקוי ושמירה על היגיינה. ציפוי רצפה עם דירוג R מתאים יכול לעזור להבטיח סביבת עבודה בטוחה והיגיינית תוך עמידה בדרישות קריטיות אלו.

כדי להבטיח את בטיחות העובדים במפעלי מזון ובמטבחים תעשייתיים, חיוני לבחור ציפוי ריצוף בעל דירוג R מתאים. על ידי הבנת דירוג R וחשיבותו במניעת החלקות ונפילות, תוכל לקבל החלטה מושכלת בעת בחירת ציפוי רצפה למתקן שלך. זכור לקחת בחשבון גם גורמים אחרים, כגון עמידות, עמידות כימית, קלות תחזוקה ומשיכה אסתטית, כדי להבטיח שתבחר ציפוי ריצוף העונה על כל הדרישות שלך.

working-background

רוצה להיות מיישם מומחה מטעם סילימור?

בוא ללמוד אצלנו!
הצעד הראשון לקריירה מרתקת ומתגמלת מתחיל אצלנו! בוא ללמוד הכל על טכנולוגיות הבטון של סילימור ולהפוך למומחה בתחום
מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר  יצירת קשר

  תקומה 1, א.ת. רמלה

  8:30-17:00

  contact map
  נשמח לשיתוף פעולה,
  זאת הדרך הכי טובה ליצור איתנו קשר


   תפריט נגישות